Dzień Drzwi Otwartych w bielskiej elektrociepłowni

07.06.2017
TAURON Ciepło, największy producent ciepła na południu Polski i jeden z największych w kraju, w ramach cyklu Otwartych Drzwi swoich elektrociepłowni, po raz pierwszy zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych Zakładu Wytwarzania Bielsko-Biała. Podczas VII Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii organizowanego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, TAURON Ciepło przygotował również szereg atrakcji dla mieszkańców – w tym m.in. możliwość zwiedzenia elektrociepłowni.
– Nasza elektrociepłownia w Bielsku-Białej spełnia najbardziej rygorystyczne normy unijne związane z ochroną środowiska. Zastosowane tu rozwiązania techniczne zapewnią bezpieczeństwo energetyczne i ciągłość pracy elektrociepłowni w perspektywie wielu najbliższych lat.  Nasz bielski zakład posiada duże możliwości produkcyjne, jesteśmy gotowi produkować jeszcze więcej energii i  dostarczać ciepło do większej ilości odbiorców z Bielska-Białej. – mówi Włodzimierz Hereźniakwiceprezes ds. handlu TAURON Ciepło
 
W sobotę 10 czerwca br.  w godzinach od 9.00 do 15.00 mieszkańcy będą mogli odwiedzić elektrociepłownię. Wstęp jest wolny. Zwiedzanie odbywać się będzie na podstawie wcześniejszych zapisów pod numerem telefonu:  33 499 11 01, które potrwają do 8 czerwca. Doświadczeni przewodnicy – pracownicy TAURON Ciepło będą czekali na zwiedzających przy bramie od ulicy Chodkiewicza 2 w Bielsku – Białej. Na miejscu, zwiedzający będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób produkowana jest energia elektryczna oraz ciepło sieciowe dostarczane do ich mieszkań.  
 
– Podczas wycieczki po elektrociepłowni w Bielsku-Białej zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć od środka jedną z najnowocześniejszych elektrociepłowni w Polsce. Nasi przewodnicy pokażą  m.in. układ nawęglania, kotłownie i maszynownię, jeden z największych akumulatorów ciepła w Polsce oraz nowoczesną nastawnię. – informuje Jan Blachura dyrektor Zakładu Wytwarzania Bielsko-Biała TAURON Ciepło. 
 
Ponadto 9 czerwca br., w ramach VII Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii w Parku im. Juliusza Słowackiego TAURON Ciepło uruchomi  specjalną strefę tematyczną pn. „Robi się ciepło” z atrakcjami i interaktywnymi grami edukacyjnymi  dla dzieci i całych rodzin, gdzie będzie można poznać zalety czystego, ekologicznego ciepła sieciowego. 
Oprócz tego wspólnie z Przedsiębiorstwem Therma, TAURON Ciepło uruchomi punkt konsultacyjny, gdzie będzie można uzyskać informacje o ofercie produktowej i usługowej obu firm oraz możliwości i sposobie przyłączenia do sieci ciepłowniczej i uzyskania dofinansowania ze środków budżetowych miasta. Ponadto uczestnicy Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii będą mogli dowiedzieć się jakie są bezpośrednie skutki spalania śmieci i złej jakości węgla. Mieszkańcy odwiedzający strefę TAURON Ciepło dowiedzą się jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na ich zdrowie i będą mieli możliwość bezpłatnie poddać się badaniu spirometrycznemu, które jest pierwszym krokiem w diagnozowaniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc schorzenia, a jego bezpośrednią przyczyną jest najczęściej zanieczyszczenie powietrza.