Drzwi Otwarte Zakładu Wytwarzania Katowice TAURON Ciepło

22.09.2016
TAURON Ciepło, największy producent ciepła w konurbacji śląsko-dąbrowskiej i jeden z największych w kraju, już po raz kolejny zaprasza na Drzwi Otwarte do elektrociepłowni w Katowicach. W ramach II Dni Energii organizowanych przez Urząd Miasta w Katowicach, TAURON Ciepło przygotował szereg atrakcji dla mieszkańców Katowic.

W sobotę 24 września w godzinach od 12.00 do 18.00, podczas Drzwi Otwartych, mieszkańcy będą mogli odwiedzić elektrociepłownię przy ulicy do Siemianowickiej 60 i dowiedzieć się, w jaki sposób produkowana jest energia elektryczna oraz ciepło dostarczane do ich mieszkań.  

Zmotoryzowanym udostępniony zostanie bezpłatny parking sąsiadujący z zakładem. Ponadto, TAURON Ciepło zapewnia bezpłatny dojazd specjalnie w tym celu zorganizowanym transportem. Od godziny 11.15 do 16.15 z ulicy Młyńskiej 1 w Katowicach, co godzinę na chętnych będą oczekiwały specjalne busy kursujące do ZW Katowice.

– Na gości czekać będą nasi przewodnicy. Podczas wycieczki po elektrociepłowni w Katowicach zwiedzający będą mieli okazję m.in. poznać zasadę działania kotłów szczytowych. Zwiedzanie Zakładu będzie się odbywać co godzinę w maksimum 25 osobowych grupach, po uprzednim zapisaniu się na listę przy wejściu do elektrociepłowni – informuje Ryszard Ruzik dyrektor Zakładu Wytwarzania Katowice TAURON Ciepło. 

Ponadto w ramach Dni Energii, TAURON Ciepło uruchamia na katowickim Rynku punkt konsultacyjny, gdzie w godzinach od 11 do 14 będzie można porozmawiać z przedstawicielami spółki na temat możliwości przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Dodatkowo TAURON Ciepło przygotował wesołe i „energetyczne” atrakcje dla dzieci oraz ciekawą, rodzinną grę miejską. Chętnych do wzięcia udziału w grze miejskiej zapraszamy 24 września od godziny 11:00 na Plac Kwiatowy na katowickim rynku – miejsce zbiórki przy oznakowanym namiocie TAURONA.

***

Zakład Wytwarzania Katowice TAURON Ciepło powstał w roku 1984 i znajduje się w granicach miast Katowic i Siemianowic Śląskich. Jest głównym dostawcą ciepła dla mieszkańców  Katowic, Siemianowic Śląskich, Sosnowca i Czeladzi. Zajmuje powierzchnię około 40 ha, jego ogólna moc wytwórcza to 135 MWe i 180 MWt.  W  skład instalacji energetycznego spalania paliw wchodzą obecnie:

  • Blok ciepłowniczy BCF100 z kotłem fluidalnym węglowym CFB 134 i turbozespołem parowym o mocach zainstalowanych 135 MWe/180 MWt.
  • Kotły wodne gazowo-olejowe o mocy zainstalowanej 3x38 MWt.