TAURON Ciepło: plany inwestycyjne spółki na Platformie Zakupowej

30.03.2017
TAURON Ciepło opublikował swoje plany inwestycyjne, remontowe oraz materiałowe na rok 2017 na Platformie Zakupowej Grupy TAURON. Plany zawierają opis przedmiotu planowanego postępowania przetargowego oraz przybliżony termin jego zakończenia.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów biznesowych wyrażanych podczas „Dnia otwartych drzwi dla Wykonawcy”, postanowiliśmy opublikować nasze plany zakupowe na rok 2017. Jesteśmy przekonani, że informacja ta w znaczny sposób ułatwi wykonawcom zaplanowanie portfela zamówień, a taka forma komunikacji z rynkiem przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności pozyskiwanych ofert w TAURON Ciepło - mówi Łukasz Jędraszkiewicz Dyrektor Departamentu Zakupów TAURON Ciepło.

 

W połowie lutego br.  odbyło się otwarte spotkanie dla Wykonawców pn. „Dzień otwartych drzwi dla Wykonawcy” - pierwsze z cyklu spotkań z potencjalnymi kontrahentami Grupy TAURON. W spotkaniu w Katowicach wzięło udział blisko 200 przedstawicieli z ponad 120 firm z całej Polski. Celem tej nowej formy komunikacji z otoczeniem rynkowym, jest poprawa przepływu informacji z kontrahentami oraz zapoznanie w przejrzysty i czytelny sposób z procedurami przetargowymi.

Potencjał zakupowy całej Grupy TAURON to 5000 przetargów rocznie w ponad 500 kategoriach zakupowych; 14 000 zarejestrowanych dostawców; ponad 10 000 przeprowadzonych aukcji elektronicznych oraz ok. 16 000 przeprowadzonych postępowań elektronicznych.  W oparciu o elektroniczną Platformę Zakupową Grupy TAURON, od 2013 roku przeprowadzono już około 20 000 postępowań, które pozwoliły na wyłonienie kontrahentów spełniających oczekiwania Grupy.