Przybywa odbiorców ciepła sieciowego TAURON Ciepło

28.05.2018
TAURON Ciepło rozpoczął rok 2018 zawarciem wielu znaczących umów przyłączeniowych. Do grona odbiorców TAURON Ciepło w najbliższych miesiącach dołączy m.in. nowa galeria handlowa Libero powstająca w Katowicach, basen miejski i hala sportowa w Katowicach oraz kolejne budynki w nowobudowanych, nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych.

TAURON Ciepło rozpoczął rok 2018 zawarciem wielu znaczących umów przyłączeniowych. Do grona odbiorców TAURON Ciepło w najbliższych miesiącach dołączy m.in. nowa galeria handlowa Libero powstająca w Katowicach, basen miejski i hala sportowa w Katowicach oraz kolejne budynki w nowobudowanych, nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych.
Korzystanie z nowoczesnego sposobu ogrzewania ciepłem sieciowym, jest już obecnie standardem w nowym budownictwie mieszkaniowym i biurowym, a także w centrach handlowych, budynkach użyteczności publicznej, obiektach sportowych i w wielu innych miejscach. Ciepło sieciowe TAURON Ciepło jest bezpieczne dla środowiska  oraz dla użytkownika i zapewnia lepszy komfort życia. Oprócz ogrzewania kaloryferów, ciepło sieciowe jest wygodnym i bezpiecznym sposobem podgrzewania wody użytkowej w łazience i kuchni.

– Nasi klienci są dziś bardzo świadomi i bardziej wymagający niż kilka lat wcześniej. Szybkie tempo życia powoduje, że nasi odbiorcy poszukują nowoczesnych, pewnych i bezobsługowych rozwiązań. To my dbamy o to, żeby w mieszkaniach (i innych obiektach np. biurowcach)  zawsze było ciepło, przyjemnie i bezpiecznie, a mieszkańcy osiedli mieszkaniowych, do których dostarczamy ciepło sieciowe zupełnie nie muszą się o nic martwić. – mówi Włodzimierz Hereźniak wiceprezes zarządu ds. handlu w TAURON Ciepło
– Dzięki systemowi monitorowania sieci, nasz dyspozytor otrzymuje na bieżąco, powiadomienia i alarmy pozwalające na szybkie wykrycie nieszczelności i diagnozę nieprawidłowości w pracy urządzeń. Dzięki temu, służby techniczne TAURON Ciepło mogą natychmiast reagować na wszelkie zakłócenia pracy sieci dostarczającej ciepło do mieszkańców aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. – dodaje Włodzimierz Hereźniak

Sieć ciepłownicza TAURON Ciepło w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej jest objęta systemem zdalnego odczytu liczników ciepła oraz systemem monitorowania węzłów i wymienników ciepła. Zastosowany system umożliwia monitorowanie pracy węzłów cieplnych i instalacji odbiorczych on-line przez cała dobę oraz zdalne sterowanie parametrami urządzeń w węźle.
Dzięki zastosowaniu automatyki pogodowej,  TAURON Ciepło może dostarczać ciepło sieciowe swoim klientom przez cały  rok. Oznacza to, że gdy temperatura spada poniżej określonego poziomu, węzeł cieplny włącza się i uruchamia dopływ ciepła do budynku, a gdy temperatura wzrasta, dopływ ciepła zostaje automatycznie wstrzymany. Temperaturę graniczną, która powoduje uruchomienie dostaw ciepła, zawsze określa klient w zależności od swoich preferencji i potrzeb.

Ciepło sieciowe jest czyste i bezpieczne dla środowiska, ponieważ jest produkowane w elektrociepłowniach, które spełniają rygorystyczne normy emisyjne i są one bezwzględnie przestrzegane oraz kontrolowane przez całoroczny, całodobowy  monitoring. 
Z roku na rok TAURON Ciepło realizuje kolejne inwestycje przyłączeniowe do systemu ciepłowniczego zarówno nowobudowanych budynków mieszkalnych i komercyjnych jak i budynków już istniejących (w ramach likwidacji niskiej emisji). Z ciepła sieciowego TAURON Ciepło korzystają mieszkańcy większości nowopowstałych osiedli mieszkaniowych m.in. osiedla Francuska Park, Nowe Tysiąclecie, Dębowe Tarasy, a także  np. salony samochodowe, biurowce i kompleksy biurowe. Niebawem do grona odbiorców ciepła z TAURON Ciepło dołączą użytkownicy biurowców Silesia Business Park, biurowca KTW, hotel Diament w Katowicach, basen miejski i hala sportowa w Katowicach, a także mieszkańcy osiedli mieszkaniowych np. nowobudowanego osiedla Twoja Dolna Trzy Stawy, kolejnych budynków kompleksu 4 Wieże, osiedla Murapol Nowy Bażantów.
Zainteresowanie klientów ciepłem sieciowym i kolejne inwestycje przyłączeniowe realizowane przez spółkę, świadczą o zwiększonej świadomości ekologicznej użytkowników i zarządców budynków oraz wzroście poziomu wiedzy na temat efektywności energetycznej. 

TAURON Ciepło świadczy kompleksowe usługi: projektowania, rozbudowy i modernizacji instalacji oraz dostawy ciepła sieciowego. Oferta usług ciepłowniczych TAURON Ciepło obejmuje zarządzanie sieciami ciepłowniczymi, sieciami centralnej ciepłej wody użytkowej oraz węzłami cieplnymi, które gwarantują klientom bezpieczeństwo, komfort i wygodę. TAURON Ciepło obsługuje ponad 1100 km sieci i około 4000 węzłów cieplnych W 2017 roku zakontraktowano ponad 47 MW w nowych inwestycjach przyłączeniowych oraz dodatkowo w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji ponad 14 MW, uzyskując tym samym  dwukrotnie wyższy wolumen mocy niż w latach poprzednich.
Klienci korzystający z ciepła sieciowego TAURON Ciepło to między innymi.:

Galeria KatowickaSilesia City CenterNOSPRMuzeum ŚląskieDH SupersamBiurowce: Silesia Business Park, GPP Business Park, Euro Centrum, LC Corp,Mieszkańcy największych spółdzielni mieszkaniowych w aglomeracji śląsko – dąbrowskiejMieszkańcy nowych osiedli mieszkaniowych np. Bażantowo, os. Murapol, Dębowe Tarasy, Francuska Park, os. Nowe Tysiąclecie, 4 Wieże, os. Franciszkańskie, os. Trzy Stawy, os.Twoja Dolina.